چند روز نبودم؟!خیلییی:))

یکی دو هفته که خونه رو آماده میکردیم و خرید میکردیم که مامان بابا از مکه بیان،یه هفته هم که اومده بودن و همه ش اونجا بودیم،امشبم سوغاتی ها رو گرفتیم و اومدیم خونه و تامااام:)))

الان احساس میکنم زندگی به حالت عادی برگشته و میتونم از اول یه زندگی جدید شروع کنم چون این چهل ،پنجاه روز واقعا هیچی سرجای خودش نبود:))

خب ،اولین کاری که دوست دارم انجام بدم اصلاح رژیم غذاییمه

یه مدت بود حس میکردم الکی سرم گیج میره و سرحال نیستم،سر صبح هم زبونم تلخ بود و حس میکردم دهنم بو میده.

برا همین رفتم طب الرضا و از آقای دکتر یا بهتر بگم طبیب پرسیدم که مزاج من چجور مزاجیه؟

ایشون هم سرش رو بالا کرد و اصن نمی‌دونم من رو دید یا ندید،سرش رو انداخت پایین و گفت گرم و خشک.

گفتم چرا حس میکنم دهنم بو میده؟

گفتند اونقدر صفرای معده ت زیاد شده که غذا توی معده ت خراب میشه و بوی بدش تو دهنت می پیچه:/

بعد هم یه عالمه عرقیجات و این ها برام نوشت

عرق کاسنی و عرق کاکوتی و عرق شاهتره و

من هم وقتی اومدم خونه رفتم توی نت و در مورد طبع صفراوی یا همون گرم و خشک کلی مطلب خوندم و دیدم ای دل غافل ،یه عالمه از مشکلات جسمیم بر میگرده به همین صفرا:/

ریزش موی زیاد،پوست خشک،کم خونی ،سرگیجه ،.

نمیدونم یادتون هست گفتم من هیچوقت عصبانی نمیشم و جاهایی که لازم باشه ادای عصبانیت رو در میارم

یه جا خوندم صفراوی ها عصبانیتشون در ظاهره و هیچی تو دلشون نیست:))

یعنی باااورم نمیشد این ویژگیم بخاطر صفراوی بودنم باشه:)))

خلاصه که خیلی برام جالب بود و کلی ذوق کردم که ریشه ی همه ی این موارد رو پیدا کردم و تازه یاد اون دکتر طب سنتی افتادم که می‌گفت اگه مزاجتون رو تشخیص بدید و رژیم غذاییتون رو اصلاح کنید دیگه از دکتر بی نیاز میشید

فک کنید من برای هر کدوم از این موارد باید پیش یه پزشک مخصوص به خودش رو می رفتم ولی الان فقط با متعادل کردن صفرای بدنم اونم با اصلاح غذاهایی که میخورم همه ی مشکلاتم رفع میشه

صبح به صبح عرق هایی که باید رو میخورم،بعدش بیست و یکی مویز،یکم بعدش یه دونه سیب و برای صبحونه هم ارده و شیره میخورم

ناهار رو خیلی کم میخورم و بجاش هویج بخار پز میخورم

گاهی هم خودم رو به یه شربت خاکشیر دعوت میکنم

چای دیگه نباید بخورم،شیرینی و چیزای گرم رو باید حذف کنم

من که طبعم آتیشه اگه چیز گرمی مثل سیر بخورم باعث عصبانیتم میشه و جوش میارم:)))

البته امتحان نکردم چون سیر بو میده و زیاد مصرف نمی کنم که ببینم بعدش چی میشه:))

بجای شامپوی سر و بدن هم از گل ختمی استفاده میکنم

دیگه هم از مسواک و خمیر دندون استفاده نمیکنم و چوب مسواک خریدم که به سبک ائمه مسواک بزنم

خلاصه که توی همین مدت کوتاه کلی حال و احوالم بهتر شده.

دیگه سرم گیج نمیره،دیگه بی حال نمیشم،پوست دستام و صورتم دیگه خشک نیست و کلا دارم با نشاط تر میشم

از من به شما نصیحت ،شما هم یه سر برین چک کنید ببینید طبعتون چجور طبعیه و بنا بر اون در مورد باید ها و نبایدهای غذاییتون تحقیق کنید و خیلی راحت جسمتون و علاوه بر اون روحتون رو هم تر و تازه کنید و از زندگی لذذذذذت ببرید

دیگه دیر وقته ،ببخشید اگه آشفته نوشتم،.شبتون بخیر:)

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کاروفناوری پیرانشهر بلاگ ایران فروشگاه بزرگ مچ بند و ساعت هوشمند سام سئو و بهینه سازی بهترین مدیر فروش املاک پیاده رو Taksoo Group Eric